Cerkiew Świętych Cyryla i Metodego

we Wrocławiu

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Aktualności
Aktualności

Nagroda im. Księcia Ostrogskiego

Email Drukuj PDF

We wtorek, 12 października br., w Katedrze Metropolitalnej Św. Marii Magdaleny w Warszawie, odbyła się uroczystość ingresu ks. Biskupa prof. Jerzego Pańkowskiego do Katedry Prawosławnego Ordynariatu Wojskowego oraz powitania z Wojskiem Polskim.
Po liturgii świętej z asystą wojskową, na placu przed Katedrą odbyło się powitanie Prawosławnego Ordynariusza Wojskowego ze Sztandarem WP oraz złożenie wiązanki kwiatów przy Pomniku Odrodzenia Polski. Uroczystość odbyła się według Ceremoniału Wojskowego.
Zaszczytem dla naszego zespołu było uświetnienie św. Liturgii śpiewem.
Życzymy naszemu nowemu zwierzchnikowi dużo sił i Łaski Chrystusowej.

Poprawiony: środa, 07 listopada 2012 15:09 Więcej…
 

Pogrzeb Jerzego Nowosielskiego

Email Drukuj PDF

W cerkwi Zaśnięcia Bogurodzicy w Krakowie odbyły się dziś uroczystości pogrzebowe prof. Jerzego Nowosielskiego. Świętej Liturgii przewodniczył biskup siemiatycki Jerzy, Prawosławny Ordynariusz Wojska Polskiego. W nabożeństwie wzięli udział także wieloletni przyjaciele prof. Nowosielskiego m.in. ks. Henryk Paprocki, ks. Eugeniusz Cebulski i ks. Sergiusz Dziewiatowski oraz proboszcz krakowskiej parafii ks. Jarosław Antosiuk. Śpiewał chór "Oktoich" z Wrocławia.

Jerzy Nowosielski, teolog prawosławny, jeden z najwybitniejszych polskich malarzy, rysownik, scenograf i autor dzieł sakralnych w świątyniach prawosławnych i katolickich, zmarł w poniedziałek. Miał 88 lat.

Więcej…
 


Strona 2 z 2

Wydarzenia

No current events.

Subskrybuj Newsletter